advert 1
advert 2
advert 3

 

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Meet English (MeetEnglish)

 • Offline
 • Ranga: Fresh Boarder
 • Data rejestracji: 05/11/2015
 • Ostatnia wizyta: 07/15/2015
 • Strefa czasowa: GMT +1:00
 • Czas lokalny: 21:39
 • Wiadomości: 15
 • Odsłon profilu: 1156
 • Oklaski: 0
 • Miejsce: Pozna?
 • Płeć: Kobieta
 • Data urodzenia: Nieznana

Podpis

Posty

Posty

emo
karolina napisał:
Planuję zapisać się na kurs angielskiego. Zależy mi, aby dość szybko opanować przede wszystkim słownictwo. Słyszałam, że Metoda Callana pozwala właśnie oswoić się przede wszystkim z mówieniem po angielsku. Jak sądzicie warto skorzystać z zajęć prowadzonych właśnie tą metodą? Ktoś może uczy się angielskiego tą metodą? Jakie tak naprawdę są jej zalety i wady?

Moim zdaniem od popularnej i równie zachwalanej, co krytykowanej Metody Callana skuteczniejsze są konwersacje przez Skype z rodzimymi użytkownikami angielskiego, jeżeli nacisk kładzie się na oswojenie z mówieniem w obcym języku. Nie można jednocześnie zapomnieć o nauce prawidłowej wymowy wyrazów.
Metoda Callana - czy ...
emo
Boczek952 napisał:
Witam chciałbym podszkolić swój język niemiecki . Czy znacie może jakieś ciekawe ,sprawdzone metody nauki ? Mogą to być różne kursy ważne by były skutecznie . Czekam na odp pozdrawiam

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w metodyce nauczania języka niemieckiego, ale mogę Ci polecić platformę edukacyjną pomocną w nauce języków nowożytnych - Memrise.com. To strona o charakterze portalu społecznościowego, wyspecjalizowana głównie w grach językowych i mapach myśli służących zwiększaniu zasobu słownictwa. Memrise bazuje na zintegrowaniu nauki i zabawy. Serwis jest bardzo interaktywny i pozwala na porównywanie swoich wyników z innymi użytkownikami, a także rywalizację z przyjaciółmi online.
Jak uczyć się językó ...
emo
LukLev napisał:
Owszem, ale warto wtedy mieć już jakieś podstawy, choćby znać 1000 najważniejszych angielskich słówek.

Zgadzam się. Niezwykle ważne jest też to, by wszyscy członkowie grupy prezentowali zbliżony do siebie poziom znajomości języka, a prowadzący zajęcia nie zaniżał go do najmniej zaawansowanego ucznia, gdyż straci na tym cała grupa. Efektywna nauka angielskiego w wakacje powinna być jednak daleka od tradycyjnych, szkolnych metod. Warto skorzystać z pomocy anglojęzycznych filmów i seriali, których oglądanie odkładało się na potem.
Odp: Wakacyjne, inte ...
emo
Tomek Pawlik napisał:

Serwis Duolingo oferuje swoim użytkownikom aplikacje stworzone na urządzenia mobilne działające w systemie Android, iOS i Windows Phone. Z pomocą tej platformy edukacyjnej nie tylko można poszerzyć zasób swojego słownictwa, ale też skorzystać z wielu gier i ćwiczeń tłumaczeniowych.
Fiszki na telefon lu ...
emo
Moim zdaniem najlepszym narzędziem do nauki języka angielskiego dla osób, które nie rozstają się ze swoim telefonem jest serwis Duolingo. Platforma funkcjonuje nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, ale też jest dostępna w systemie Android, iOS i Windows Phone. To bardzo popularna i pomocna strona. Jej autorzy chwalą się obecnie ponad 50 milionami aktywnych użytkowników. Serwis jest całkowicie darmowy. Po rejestracji lub po połączeniu z kontem Google lub profilem na Facebooku, użytkownicy dostają możliwość zagłębienia się w całą gamę ćwiczeń, gier i zabaw ułatwiających naukę języka obcego.
memoCharger- angiels ...
emo
Cześć, Zastanawiam się jaką metodą uczyć się słówek, aby było to efektywne. Wkuwać, spróbować je rozumieć, przez skojarzenia czy może przez jakąś grę? Jak później można je sprawdzać?

Efektywne metody uczenia się słownictwa to temat-rzeka i myślę, że każdy z uczniów mógłby wymienić przynajmniej jedną, która jego zdaniem jest najlepsza. Taka jest też moja opinia - nie ma jedynej słusznej drogi - każdy powinien wybrać sposób uczenia dostosowany do własnych potrzeb, poziomu zaawansowania i zasobu wolnego czasu, który może poświęcić na kształcenie się w tym zakresie. Ze znanych mi metod nauki oprócz wspomnianych już fiszek, map myśli i list ze słownictwem znam jeszcze metodę wzrokową, polegającą na oglądaniu anglojęzycznych filmów z polskimi napisami.
Jak uczyć się słówek ...
emo
Witam chciałbym podszkolić swój język niemiecki . Czy znacie może jakieś ciekawe ,sprawdzone metody nauki ? Mogą to być różne kursy ważne by były skutecznie . Czekam na odp pozdrawiam

Nie wiem na ile to pytanie jest jeszcze aktualne, ale przydatnym narzędziem do nauki języków (nie tylko niemieckiego i angielskiego, ale też mandaryńskiego, kantońskiego i wielu innych) jest serwis Memrise.com, bazujący na zintegrowaniu nauki i zabawy. Poza nauką słownictwa, można z jego pomocą doskonalić swoje umiejętności w zakresie szerokiego wachlarza dziedzin – nauk ścisłych i humanistycznych zarazem. Memrise.com oferuje też wsparcie dla urządzeń mobilnych działających w systemie iOS i Android.
Jak uczyć się językó ...
emo
Tradycyjne, papierowe wersje słowników mają to do siebie, że w momencie wydania są już nieaktualne, ponieważ język angielski - podobnie jak każdy inny żywy język zmienia się bardzo dynamicznie, a zasób słownictwa poszerza. Zmianom ulega też poprawna pisownia niektórych słów. Dlatego podobnie jak przedmówca jestem zdania, że najlepszą formą pomocy w nauce są słowniki online.
Słowniki języka angi ...
emo
Wśród serwisów pomagających w nauce języka angielskiego poprzez metodę flashcards, czyli tzw. fiszek znam i polecam platformę edukacyjną Quizlet.com. Pozwala ona nie tylko tworzyć własne zestawy, ale również przeszukiwać potężną bazę istniejących już zbiorów słownictwa. Quizlet.com oferuje swoim użytkownikom aplikację dostępną dla systemu iOS i Android.
Fiszki na komórkę
emo
Wśród wielu serwisów z podcastami w języku angielskim za godne polecenia uważam te na stronie BBC i British Council, a także Businessenglishpod.com, Podcastsinenglish.com, Videovocab.tv, Videovocab.tv, Listen-to-english.com - w większości dostępne od poziomu elementary (A2) lub intermediate (B1).
Podcasty z angielski ...
emo
dawidoo napisał:
Jaka waszym zdaniem jest najlepsza strona do nauki angielskiego ?
Internet przepełniony jest stronami godnymi polecenia! Wszystko zależy jednak od tego, czego dokładnie chcemy się uczyć - słownictwa, podstaw gramatyki, czy może jedynie przećwiczyć słuchanie lub czytanie w obcym języku? Warto korzystać z różnego rodzaju kursów online, wśród których prym wiedzie bardzo popularny serwis Duolingo, o czym świadczy ponad 50 milionów aktywnych użytkowników. To całkowicie darmowy system, oferujący całą gamę ćwiczeń, gier i zabaw ułatwiających naukę języka obcego.

Bardzo ciekawą platformą do nauki nowych słówek jest portal Memrise o charakterze społecznościowym. Bazuje on na zintegrowaniu nauki i zabawy. Strona internetowa pozwala na porównywanie swoich wyników z innymi użytkownikami, także w zakresie integracji z Facebookiem i Twitterem.
Jaka waszym zdaniem ...
emo
nos napisał:
Witajcie,

Mam pytanie co sądzicie o sposobie, który przedstawia angielski on line, czyli naukę angielskiego w sieci albo przez ebooka. To lepsze niż korepetycje? A przede wszystkim - tańsze? Proszę o poważne odpowiedzi.

Pozwolę sobie powtórzyć - wszystko zależy od treści ebooka i oczekiwań czytelnika. Od siebie serdecznie polecam poradnik zatytułowany Jak nauczyć się języka obcego? przedstawiający tricki i najlepsze sposoby na naukę słówek, gramatyki, mówienia i czytania według 45 polskich blogerów, piszących na temat metodyki nauczania języków obcych.
ebook jako nauka jęz ...
emo
nos napisał:
Witam,

Czy ten kurs języka angielskiego to coś w stylu ebooka? Pytam, bo znalazłem ciekawą ofertę przygotowaną przez Polaka dla Polaków. Szukałem czegoś, co ma sprawdzone słownictwo i prostą gramatykę i natknąłem się właśnie na ebook. Czy Pan ma to samo?

Jeżeli interesuje Cię sprawdzony ebook zawierający praktyczne porady dotyczące tego, jak efektywnie przyswajać słownictwo oraz podstawowe zasady gramatyczne, ze swojej strony mogę polecić pdf stworzony przez Sprachcaffe. To znana firma specjalizująca się w organizacji zagranicznych wyjazdów szkoleniowych z zakresu nauki języka angielskiego. Poradnik o którym piszę to pokaźny zbiór wywiadów z 45 osobami, które prowadzą blogi językowe głównie na polskiej scenie internetowej, a przede wszystkim obszerne kompendium wiedzy na temat nauki języków obcych.
Darmowy kurs angiels ...
emo
Anno, jeżeli lubisz poszerzać zasób swojego słownictwa metodą flashcards, czyli z wykorzystaniem tzw. fiszek - gorąco polecam Ci portal Quizlet.com pozwalający nie tylko tworzyć własne zestawy, ale również przeszukiwać ogromną bazę istniejących już zbiorów.
Fiszki jako narzędzi ...
emo
Szkoły językowe oferujące kursy podczas lata, anglojęzyczne filmy i muzyka oraz aplikacje mobilne umożliwiające naukę online to rzeczywiście najpopularniejsze i najefektywniejsze formy dokształcania się w trakcie wakacji. Nie ma jednak uniwersalnej metody, dlatego należy je testować i próbować różnych technik, aby wybrać najlepszą dla siebie drogę.

W kwestii wspomnianych już kursów angielskiego za granicą, jedną ze sprawdzonych firm organizujących takie wyjazdy jest Sprachcaffe. Ze strony internetowej możemy się dowiedzieć, że języka angielskiego uczyć można się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Malcie, Wielkiej Brytanii i Australii.
Wakacyjne, intesywny ...
COM_KUNENA_MORE
Wygenerowano w 0.12 sekundy