advert 1
advert 2
advert 3
Nauka angielskiego
Nauka angielskiego: szybkie i skuteczne strategie PDF Drukuj Email

Mastering English: fast and effective strategies - Opanowanie języka angielskiego: szybkie i skuteczne strategie

1. Set clear goals: Begin by defining your language learning goals. Whether you aim to communicate fluently in everyday conversations or enhance your professional skills, having specific objectives will guide your learning path and keep you motivated.

1. Wyznacz wyraźne cele: Rozpocznij od zdefiniowania swoich celów nauki języka. Czy chcesz swobodnie komunikować się w codziennych rozmowach czy też doskonalić umiejętności zawodowe? Konkretne cele będą prowadzić Twoją ścieżką nauki i utrzymają motywację.

 
Kolejny sposób na naukę PDF Drukuj Email

Oxford Advanced Learner's Dictionary Tym razem do nauki wykorzystamy słowniki angielsko-angielskie. W niektórych domach pokryte kurzem, wykorzystywane jako podstawka pod monitor bądź kwiatek. Dla tych którzy dostali taki słownik ale zapomnieli o jego istnieniu, mamy propozycję. Każde nowe słówko, uznane za wartościowe do zapamiętania, poznane na lekcjach, podczas oglądania filmu czy słuchania radia, oznaczamy w słowniku przyklejoną kolorową karteczką. Zobaczcie jak to działa!

 
Angielski brytyjski i amerykański angielski - British vs. American English PDF Drukuj Email

Pierwszą zauważalną różnicą pomiędzy brytyjskim angielskim (skrót BrE) a amerykańskim angielskim (skrót AmE) jest wymowa. Brytyjczycy często nie wymawiają głoski -r na końcu wyrazów, podczas gdy Amerykanie wymawiają ją zawsze. Przykładowo, mieszkaniec Wysp powie na samochód [kah], natomiast mieszkaniec Stanów Zjednoczonych wyartykułuje to słowo jako [kar]. Co ciekawe, Amerykanie mają kompleks "British English" uznając tą wersję języka za bardziej dystyngowaną, prestiżową, mającą za sobą wielowiekową tradycję w odróżnieniu od American English...

 
Aplikacje do nauki angielskiego PDF Drukuj Email

iPhone Dzisiejsze smartfony dają ogromne możliwości. W zasadzie, jeżeli masz nielimitowany dostęp do internetu, to smartfon w pierwszej kolejności staje się przenośnym oknem na świat. Facebook, Skype, przeglądanie stron, rozrywka, no i oczywiście aplikacje o charakterze edukacyjnym. A wśród nich te, które doskonale sprawdzają się jako pomoc w nauce języka angielskiego. Sprawdzimy kilka z nich. Wszystkie aplikacje z listy spełniają podstawowy warunek - są darmowe! Poniżej opisu każdej z aplikacji wstawiamy link, dzięki któremu można pobrać aplikację od razu na telefon.

 


Ostatnio na forum

Forum wyłączone